POCHODZENIE
UPRAWA ORGANICZNA
Olejki Urulu to przede wszystkim olejki z roślin uprawianych organicznie. Zawsze szukam olejków z mniejszych plantacji, których właściciele stawiają na uprawę roślin w sposób zrównoważony i z poszanowaniem praw pracowników.
Znam również bezpośrednio plantatorów, którzy uprawiają rośliny w pełni ekologicznie, ale nie wystąpili jeszcze o certyfikację (która jest często kosztowna). Jeśli jestem pewna intencji tych osób i transparentności uprawy dołączam takie olejki do swojej kolekcji (np. obłędny w zapachu olejek lawendowy, który wytwarzany jest z roślin uprawianych półdziko).
NATURALNE STANOWISKA- DRZEWA
Drzewa wieloletnie takie jak sosna, świerk czy drzewo cedrowe rosną naturalnie w kompleksach leśnych. Zazwyczaj na olejki eteryczne wytwarzane z tych drzew nie ma certyfikatów organiczności. Zdarza się jednak, że lokalna destylarnia, która wytwarza olejek eteryczny z drzew iglastych ma swój certyfikat organiczności i z kilkoma takimi destylarniami współpracuję. Warto zaznaczyć, że olejki z drzew iglastych powstają zazwyczaj z resztek drzewnych i trocin, które pozostały po obróbce drewna na stolarniach. Są więc one jednymi z najbardziej zrównoważonych ekologicznie olejków eterycznych.
NATURALNE STANOWISKA- ZIOŁA
Niektóre olejki z kolekcji Urulu pochodzą z roślin zebranych z dzikich stanowisk i tutaj również czasem nie ma certyfikatu organiczności. Zdarzają się natomiast destylarnie, które mają certyfikat organiczności i wytwarzają olejki eteryczne z dziko zebranych roślin, które ten certyfikat również obejmuje. Wszystkie rośliny z których wytwarzane są olejki eteryczne kupowane do kolekcji Urulu pozyskiwane są w sposób zrównoważony, z szacunkiem do natury i dbałością o prawa pracowników.