Walentynki to dzień, w którym świętujemy miłość i bliskość. To idealny moment, aby stworzyć wyjątkową atmosferę sprzyjającą relaksowi i romantycznym uniesieniom. Aromaterapia może w tym znakomicie pomóc!
Mamy dla Ciebie kilka sposobów na to, jak spędzić ten dzień w wyjątkowy sposób z pomocą olejków eterycznych.
Pozytywne aspekty aromaterapii na Walentynki:
- Stwarza romantyczną atmosferę:
Olejki eteryczne o afrodyzjakalnych właściwościach, takie jak ylang-ylang, geranium czy z szałwii muszkatołowej, mogą pomóc stworzyć romantyczną i zmysłową atmosferę. - Pomaga się zrelaksować:
Stres i napięcie mogą negatywnie wpływać na libido. Olejki eteryczne o działaniu relaksującym, takie jak lawenda, rumianek rzymski czy bergamotka, mogą pomóc się zrelaksować i odprężyć, co sprzyja bliskości fizycznej. - Pobudza zmysły:
Zapach olejków eterycznych może oddziaływać na nasze zmysły w różny sposób. Niektóre olejki, np. pomarańcza czy grejpfrut, mogą pobudzać i dodawać energii, a inne, np. geranium czy lawenda, mogą działać uspokajająco i kojąco.
Jeśli zachęciłam Cię tymi opisami do eksperymentów, poniżej podaję Ci kilka moich sprawdzonych mieszanek, które warto przetestować 14. lutego (ale każdego innego dnia też mogą uczynić wieczór miłym ;)).
Mieszanka “Rozpalająca namiętność” do masażu:
Mieszanka “Relaksująca” do masażu:
Romantyczna kąpiel we dwoje:
Zakończenie
Artykuł dla Urulu napisała:
Klaudia Koczyk- jestem magistrem biotechnologii ze specjalizacją z mikrobiologii stosowanej, dyplomowaną fitoterapeutką, aromaterapeutką, terapeutką żywieniową. Od lat pracuję w branży farmaceutycznej w różnych jej obszarach. Od dziecka fascynował mnie świat roślin i piękno natury. 4 lata temu zaczęłam zgłębiać tematykę aromaterapii z powodu licznych problemów zdrowotnych. Od tego czasu intensywnie poszerzam swoją aromaterapeutyczną wiedzę w kanadyjskiej szkole Essence of Thyme. Regularnie uczestniczę również w innych zagranicznych szkoleniach (Tisserand Institute, Aromahead Institute, The School for Aromatic Studies) a także w tych organizowanych w Polsce (m. in. w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych). Moją pasją jest zgłębianie wiedzy z zakresu szeroko pojętej medycyny, farmacji, dietetyki i fitoterapii. W wolnych chwilach rozwijam się również w fotografii przyrodniczej oraz behawiorystyce psów i kotów.