Walentynki to dzień, w którym świętujemy miłość i bliskość. To idealny moment, aby stworzyć wyjątkową atmosferę sprzyjającą relaksowi i romantycznym uniesieniom. Aromaterapia może w tym znakomicie pomóc!

Mamy dla Ciebie kilka sposobów na to, jak spędzić ten dzień w wyjątkowy sposób z pomocą olejków eterycznych. 🙂

 

Poprosiliśmy aromaterapeutę Klaudię Koczyk, żeby zdradziła Wam kilka miłosnych receptur z wykorzystaniem olejków.
Zapraszamy do lektury!

Pozytywne aspekty aromaterapii na Walentynki:

  • Stwarza romantyczną atmosferę:
    Olejki eteryczne o afrodyzjakalnych właściwościach, takie jak ylang-ylang, geranium czy z szałwii muszkatołowej, mogą pomóc stworzyć romantyczną i zmysłową atmosferę.
  • Pomaga się zrelaksować:
    Stres i napięcie mogą negatywnie wpływać na libido. Olejki eteryczne o działaniu relaksującym, takie jak lawenda, rumianek rzymski czy bergamotka, mogą pomóc się zrelaksować i odprężyć, co sprzyja bliskości fizycznej.
  • Pobudza zmysły:
    Zapach olejków eterycznych może oddziaływać na nasze zmysły w różny sposób. Niektóre olejki, np. pomarańcza czy grejpfrut, mogą pobudzać i dodawać energii, a inne, np. geranium czy lawenda, mogą działać uspokajająco i kojąco.

Jeśli zachęciłam Cię tymi opisami do eksperymentów, poniżej podaję Ci kilka moich sprawdzonych mieszanek, które warto przetestować 14. lutego (ale każdego innego dnia też mogą uczynić wieczór miłym ;)).

Mieszanka „Rozpalająca namiętność” do masażu:

1 kropla olejku ylang-ylang
3 krople olejku pomarańczowego
5 kropli olejku geraniowego
15 ml oleju nośnikowego (np. olej migdałowy, olej jojoba) – łyżka stołowa

Mieszanka „Relaksująca” do masażu:

3 krople olejku lawendowego
2 krople olejku z szałwii muszkatołowej
2 krople olejku wetiweriowego
1 kropla olejku rumiankowego
15 ml oleju nośnikowego

Romantyczna kąpiel we dwoje:

7 kropli olejku grejpfrutowego
3 kropla olejku z jałowca wirginijskiego
10 ml oleju lub żelu pod prysznic do rozcieńczenia olejków przed dodaniem do wody
(więcej na temat rozpuszczania olejków w kąpieli TUTAJ)
Miłosno-radosna mieszanka do dyfuzora:
4 krople olejku cytrynowego
2 krople olejku grejpfrutowego
2 krople olejku pomarańczowego
1 kropla olejku geraniowego
Do masażu możesz użyć ciepłego oleju, co dodatkowo zwiększy komfort i odprężenie.
Pamiętaj, aby przed użyciem olejków eterycznych sprawdzić, czy nie jesteś na nie uczulona. Możesz zrobić to, nakładając niewielką ilość olejku na wewnętrzną stronę łokcia i obserwując, czy nie pojawi się reakcja alergiczna.

Zakończenie

Może właśnie takie prezenty, jak masaż po całym dniu albo wspólna, relaksująca kąpiel będą alternatywą dla komercyjnego szumu Walentynek?
Nas Klaudia przekonała tymi miłosnymi recepturami.
Jeśli postanowicie któreś z nich przetestować, koniecznie dajcie nam znać na instagramie lu na info@urulu.pl o Waszych wrażeniach. 🙂

Artykuł dla Urulu napisała:

Klaudia Koczyk- jestem magistrem biotechnologii ze specjalizacją z mikrobiologii stosowanej, dyplomowaną fitoterapeutką, aromaterapeutką, terapeutką żywieniową. Od lat pracuję w branży farmaceutycznej w różnych jej obszarach. Od dziecka fascynował mnie świat roślin i piękno natury. 4 lata temu zaczęłam zgłębiać tematykę aromaterapii z powodu licznych problemów zdrowotnych. Od tego czasu intensywnie poszerzam swoją aromaterapeutyczną wiedzę w kanadyjskiej szkole Essence of Thyme. Regularnie uczestniczę również w innych zagranicznych szkoleniach (Tisserand Institute, Aromahead Institute, The School for Aromatic Studies) a także w tych organizowanych w Polsce (m. in. w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych). Moją pasją jest zgłębianie wiedzy z zakresu szeroko pojętej medycyny, farmacji, dietetyki i fitoterapii. W wolnych chwilach rozwijam się również w fotografii przyrodniczej oraz behawiorystyce psów i kotów.